kak

سمپاشي ارزان و تضميني در تهران 

سمپاشي تخصصي كك منزل يا محل كارتان را به ما بسپاريد. ما با راهكارهاي حرفه اي مقاومت عجيب اين حشره ي موذي را در هم مي شكنيم و كك ها را ريشه كن مي كنيم

kaneh

سمپاشي كنه

سمپاشي كنه و از بين بردن آن از ديگر خدمات ما مي باشد. براي اينكه خودتان با كنه مقابله كنيد مي توانيد مقالات سايت ما را مطالعه كنيد

susk

سمپاشي سوسك در تهران 

سوسك يكي از شايع ترين حشرات موذي خصوصا در آپارتمان هاست و كثيفي آن آزاردهنده و چندش آور است. براي ريشه كن كردن سوسك و سمپاشي آن با ما تماس بگيريد

sas

سمپاشي ساس

محل زندگي ساس در همه جا از منزل تا محل كار مي باشد. براي مقابله و نابودكردن اين حشره موذي آماده ي كمك به شما هستيم

با ما با شماره 09193933021 تماس بگيريد

marmulak

سمپاشي مارمولك در تهران 

مارمولك از ديگر حشرات موذي است كه در مناطق شهري يافت مي شود. سمپاشي و ريشه كردن كردن مارمولك تخصص ماست. به ما اعتماد كنيد

mush

سمپاشي موش در تهران 

ورود موش هاي فاضلاب به خانه يك مصيبت عظيم است. براي سمپاشي مقابله و كشتن موش ها و جلوگيري از زاد و ولد آنها با ما تماس بگيريد.

آیا سوسک ها مفید هستند؟

 

اصلا فکر کرده اید که ممکن است سوسک ها فایده‌ای هم داشته باشند؟ فکر می‌کنید اگر سوسک‌ها نبودند چه می‌شد؟ این مطلب را بخوانید تا خوب متوجه شوید.

 دنیای بدون سوسکچگونه دنیایی بود؟

هر وقت اسمسوسکرا می‌شنویم ناخودآگاه چندشمان می‌شود؛ اما خوب است بدانید که سوسک‌ها فایده هم دارند. این یعنی آنکه خداوند هیچ موجودی را بی حکمت و بی فایده نیافریده است.

منافع سوسك

شاید فکر کنید اگرسوسک‌ها نبودند چقدر زندگی زیباتر بود! آشپزخانه‌ها تمیز! دست‌شویی‌ها امن! کابینت‌ها پاکیزه! و خلاصه هیچ خانمی دیگر از چیزی نمی‌ترسید و زمین می‌شد بهشت!

فکر کنید: چرا کسی به این حشرات کثیف علاقه ای ندارد؟سوسک‌ها موجب پراکنده شدن باکتری‌هایی مثلشیگلا (Shiegella) وسالمونلا (Salmonella) می‌شوند.سوسک‌ها موقع راه رفتن از خودشان ردی از مدفوع برجای می‌گذارند وحساسیت‌ها وتنگی نفسرا تشدید می‌کنند. این‌ها دلایل خوبی برای از بین بردن آن‌ها به شمار می‌آید.

براي ازسمپاشي خانه تان در تهرانبه ما با شماره 09193933021 تماس بگيريد.

بیشترسوسک‌ها در نواحی گرمسیری زندگی می‌کنند و علاقه‌ای به زندگی با ما ندارند. جالب اینکه گونه‌هایی ازسوسک‌ها زیبا هستند. حتی برخی از آن‌ها در تاریکی شب می‌درخشند. با وجود این، فقط قریب 5،000 تا 10،000 گونه‌ی آن‌ها شناخته شده است و فقط برخی از آن‌ها در خانه‌ها یافت می‌شوند. این موجودات آزاردهنده، که ما در خانه‌هایمان با آن‌ها زندگی می‌کنیم، گونه‌هایی از این خانواده به شمار می‌آیند و از نوع سوسک آلمانیِ Blattella germanica، سوسک آمریکاییPeriplaneta americana، سوسکقهوهای نواری (brown-banded cockroach) و سوسک خاوری (Blatta orientalis) هستند.

حال به سراغ سؤال اصلی‌مان می‌رویم: آیا ممکن استسوسک‌ها فایده‌ای هم داشته باشند؟

اگر سوسک‌ها نبودند چه می‌شد؟

مزيت هاي سوسك ها

اگر بخواهیم جواب این سؤال را خیلی کوتاه بدهیم، باید بگوییم: قطعا اتفاق خوبی نمی‌افتاد!

در جنگل‌های استوایی،سوسک‌ها از چوب‌ها و برگ‌های پوسیده تغذیه می‌کنند. این مواد پس از هضم، به صورت مدفوع ازسوسک‌ها خارج می‌شود؛ همان که می‌بینیمسوسک‌ها هنگام حرکت کردن، به صورت ردی از خود بر جای می‌گذارند. این مدفوع دارای مواد مغذی گیاه، از جمله نیتروژن است. نیتروژن یکی از مواد لازم برای باروری خاک است. به عبارت دیگر، نیتروژن ماده‌ی ضروری برای رشد درختان و گیاهان است. و می دانید که وجود درختان برای زندگی ما انسان‌ها چه‌قدر حیاتی است!

سوسک‌ها همچنین غذای اصلی پستان‌داران کوچک، پرندگان و خزندگان به شمار می آیند. پس معلوم است که اگرسوسک‌ها نبودند زنجیره‌ی غذایی موجودات قطع می‌شد و چه اثرات گسترده‌ای بر دنیای اطراف‌مان می‌گذاشت.

از این به بعد، هنگامی که می‌خواهیدسوسک‌ها را زیر پا له کنید، به این بیندیشید که همین جانور چه‌قدر می‌تواند برای جنگل‌ها و محیط زیست اطراف ما مفید باشد!

با این حال، اکنون هیچ‌گونه نگرانی درخصوص انقراض این جانوران وجود ندارد. اما خوب است بدانید که فسیل‌هایی ازسوسک‌ها مربوط به قریب 300 میلیون سال قبل پیدا شده است؛ یعنی این موجودات قبل از دایناسورها هم بوده اند.

سوسک‌ها از جمله‌ی قوی‌ترین مخلوقات هستند؛ چون می‌توانند اشعه را در دوزهای بالا به خوبی تحمل کنند، درحالی که ما انسان‌ها قادر به تحمل آن نیستیم. آن‌ها می‌توانند تا یک ماه بدون غذا زنده بمانند.

از این به بعد، اگر سوسکی در خانه دیدید و فورا آن را له کردید، نگران نباشید؛ بدانید که نسل این جانور به این راحتی منقرض نخواهد شد!

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .